CardioHome
O nas
Poradnie Usługi USG serca USG Doppler EKG Próba wysiłkowa Holter EKG Holter ciśnieninowy Kontrola rozruszników Dla pacjenta Kontakt
Poradnie

Nasze poradnie specjalistyczne

Funkcjonujące w ramach Prywatnej Przychodni Kardiologicznej Cardio Home poradnie specjalistyczne zapewniają kompleksową opiekę dla wszystkich pacjentów ze schorzeniami układu sercowo-naczyniowego. Na zdrowie serca wpływ mają nie tylko czynniki związane z wiekiem czy genami, lecz także w dużej mierze nasz codzienny tryb życia. Każda poradnia specjalistyczna w Cardio Home daje dostęp do badań i metod terapeutycznych zaplanowanych z myślą o zdrowiu układu krążenia.

W Cardio Home na pacjentów czekają poradnie: kardiologiczna, elektrofizjologiczna i zaburzeń rytmu serca, kontroli stymulatorów i kardiowerterów, chorób naczyń, wad serca i nadciśnienia płucnego, fizjoterapeutyczna, żywienia. W ofercie zabiegowej m.in. EKG, Holter EKG, Holter ciśnieniowy, echo serca, próby wysiłkowe, USG Dopplera i inne.

Poradnia kardiologiczna

Poradnia zajmuje się diagnostyką i leczeniem pacjentów z choroba wieńcową, nadciśnieniem tętniczym, niewydolnością serca, zaburzeniami rytmu serca.

Poradnia elektrofizjologiczna i zaburzeń rytmu serca

Specjaliści prowadzą tu diagnostykę zaburzeń rytmu serca i zaburzeń przewodnictwa. Kwalifikują do zabiegów ablacji arytmii lub wszczepienia rozrusznika serca czy kardiowertera defibrylatora. Kierują na poszczególne zabiegi do leczenia szpitalnego.

Poradnia kontroli stymulatorów i kardiowerterów serca

Bartosz Ludwik, Michał Labus
Specjaliści w tej poradni kontrolują i programują wszczepione stymulatory serca i kardiowertery defibrylatory. Dodatkowo weryfikują i ustalają odpowiednie leczenie farmakologiczne dla każdego pacjenta, czego nie wykonuje się rutynowo w przyszpitalnych poradniach stymulatorowych.

Poradnia chorób naczyń

Specjaliści w tej poradni konsultują i diagnozują pacjentów z chorobami naczyń obwodowych - żył i tętnic kończyn dolnych i górnych oraz naczyń dogłowowych. Wykonują badania usg doppler naczyń. Kierują do leczenia szpitalnego oraz prowadzą kontrolę po zabiegach naczyniowych przeprowadzanych metodami klasycznymi i wewnątrznaczyniowymi.

Poradnia wad serca i nadciśnienia płucnego

Poradnia fizjoterapeutyczna

Arystofanes Bąk
Wiele dolegliwości kojarzonych przez pacjentów z sercem ma w rzeczywistości swoją przyczynę w układzie kostno-mięśniowym. W tej poradni, specjaliści fzjoterapii, zajmują się badaniem układ ruchu. W przypadku stwierdzenia schorzenia układu ruchu pacjenci kierowani są do odpowiedniego leczenia lub rehabilitacji.

Ponadto poradnia zajmuje się programowaniem wysiłku dla osób z chorobami układu krążenia, a także dla osób bez schorzeń sercowo naczyniowych, otyłych, chcących bezpiecznie zacząć uprawiać sport, zredukować masę ciała, czy poprawić swoją sprawność fizyczną.

Poradnia żywienia

„Niech żywność będzie Twoim lekiem, a lek ten Twoją żywnością" –Hipokrates
Konsultacje dietetyczne są skierowane do wszystkich:
-    osób zdrowych, które chciałyby żyć zdrowo, zgodnie z zasadą profilaktyki zdrowotnej (zmiana stylu życia w celu uniknięcia chorób cywilizacyjnych)
-    kobiet w ciąży i karmiących
-    dzieci i młodzieży - zarówno dla niejadków jak i dla tych, o zbyt dużym apetycie
-    dorosłych i dzieci zdiagnozowanych, którzy chcieliby za pomocą indywidualnej diety wyeliminować objawy choroby i uniknąć powikłań, szczególnie dla osób leczących się na:
  • nadwagę i otyłość
  • choroby układu krążenia: nadciśnienie tętnicze, dyslipidemie, miażdżyca, choroba niedokrwienna serca
  • choroby układu pokarmowego: choroba refluksowa przełyku, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, choroby trzustki (ostre i przewlekłe zapalenie trzustki), stłuszczenie wątroby, kamica żółciowa, nieswoiste zapalenia jelit: choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego; zespół jelita drażliwego (IBS), nietolerancje i alergie pokarmowe, zaparcia, biegunki
  • choroby metaboliczne: cukrzyca typu 2
  • choroby nowotworowe: prewencja i wspomaganie żywieniowe podczas terapii
  • choroby neurodegeneracyjne: choroba Parkinsona, Alzheimera
  • choroby autoimmunologiczne: stwardnienie rozsiane, choroba Hashimoto, Gravesa-Basedowa, reumatoidalne zapalenie stawów (RZS), celiakia, cukrzyca typu I, łuszczyca
  • choroby nerek: ostra i przewlekła niewydolność nerek, kamice nerkowe
  • choroby układu oddechowego: przewlekła obturacyjna choroba płuc, astma
  • choroby reumatyczne: osteoporoza i osteopenia, dna moczanowa
Zapewniamy wizytę w przyjaznej atmosferze, edukację w ramach dietoprofilaktyki i dietoterapii a przede wszystkim indywidualne podejście do osoby i jej problemów zdrowotnych.